V ‘Nacionalni i sveučilišni knjižnici u Zagrebu’ je med 17. in 19. oktobrom potekala 17. Mednarodni razstava inovacij (ARCA 2019). Na letošnji razstavi je sodelovalo preko 90 domačih razstavljavcev/inovatorjev in preko 50 razstavljavcev/inovatorjev iz 15 držav Evrope in Sveta. Slovenijo je tokrat zastopal Konzorcij za prenos znanja in tehnologij (KTT). Na svečani prireditvi so v imenu Konzorcija prevzeli štiri medalje.

Zlata medalja je šla v roke prof. dr. Darku Goričancu z Univerze v Mariboru, srebrna medalja Viktorju Jejčiču, Igorju Škerjancu in Edvardu Sojerju s Kmetijskega inštituta Slovenije, ena bronasta medalja Gregorju Primcu, Miranu Mozetiču in Alenki Vesel z Instituta Jožef Stefan, ter druga bronasta medalja Alenki Vesel, Miranu Mozetiču, Roku Zaplotniku, Gregorju Primcu et al. prav tako z Instituta Jožef Stefan.

Vsem inovatorjem iskreno čestitamo.