RESTART_4Danube: promocija kulture na mariborskih mestnih avtobusih

V okviru evropskega projekta RESTART_4Danube sta Univerza v Mariboru in Mestna občina Maribor razvili aplikacijo, ki omogoča enostaven dostop do ponudbe aktualnih kulturnih dogodkov v Mariboru. Akcijo sta Univerza v Mariboru in Mestna občina Maribor implementirali v okviru lokalnega akcijskega načrta, razvitega pod okriljem projekta RESTART_4Danube, v sklopu katerega je sedaj možen tudi dostop do aplikacije, in sicer, preko nameščenih QR kod na mestnih avtobusih. Tako lahko uporabniki javnega prevoza v Mariboru poskenirajo QR kodo na sedežih avtobusa in izvedo, kateri kulturni dogodki se bodo odvijali v prihodnjih 48 urah.

Potniki si lahko popestrijo vožnjo z raziskovanjem ponudbe aktualnih dogodkov, razstav in ostalih vsebin s področja kulturnih in kreativnih industrij, ki se bodo odvijale v Mariboru.

O projektu

RESTART_4Danube je edinstven projekt z namenom spodbujanja regeneracije urbanih območij v srednje velikih mestih s pomočjo aktivacije malih in srednjih podjetij (MSP) ter inovativnih politik. Projekt poudarja transnacionalno sodelovanje med MSP, predstavniki raziskovalnega in razvojnega sektorja ter mesti kot nujno sestavino za uspešen prenos dobrih praks na področju lokalne/regionalne inovacijske politike ter spodbujanje novih poslovnih modelov. RESTART_4Danube se ob strategiji EU za Podonavsko regijo opira tudi na cilje iniciative Unija inovacij (Innovation Union, Europe 2020), katere ukrepi so namenjeni krepitvi vloge kulturnih in kreativnih industrij kot katalizatorja inovacij in strukturnih sprememb.

Več o projektu lahko izveste tukaj.