OIS-AIR – Odprta je druga faza razpisa! Podjetja, povežite se z raziskovalnimi centri in se poteguje za finančno podporo z inovacijskimi vavčerji v vrednosti 18.500 EUR. Raziskovalci iz vse regije so že prijavili svoje tehnologije in raziskovalne dosežke s področij agro in biogospodarstva, energetike in okolja ter transporta in mobilnosti. Za podjetja je v tem trenutku na voljo 100 različnih tehnologij.

Več: http://www.tp-lj.si/sl/novice/odprta-je-druga-faza-razpisa-podjetja-povezite-se-z-raziskovalnimi-centri-in-se-poteguje-za-financno-podporo-2019-08-02

Novo Poziv: Pospeševanje uvajanja robotskih tehnologij v proizvodna podjetja – DIH² je EU-projekt v okviru programa Obzorje 2020, kjer bo izbranim konzorcijem, sestavljenim iz tehnoloških ponudnikov na eni in malim in srednje velikih podjetij (tudi t.i. Mid-Caps – srednje velika podjetja) na drugi strani, na voljo 248.000 € za potrebe uvajanja robotskih tehnologij v njihove proizvodne procese. DIH² je vseevropska mreža 26-ih digitalnih vozlišč (DIH) za področje robotike in agilne proizvodnje. S 1. julijem 2019 pa se je odprl prvi razpis. V naslednjih 8 mesecih bodo za investicije na voljo kar 3-je milijoni evrov.

http://p-tech.si/dih%c2%b2-odprt-prvi-poziv-open-call/

Meet in Italy for Life Sciences – Oktobra bo v Trstu potekalo mednarodno b2b in r2b srečanje, namenjeno mreženju raziskovalcev in malih podjetij, ki so aktivni na področju t.i. ved o življenju (molekularna biologija, genetika, imunologija, ekologija, sistemska biologija in biotehnologija). Mreženja se bodo udeležili raziskovalci in podjetniki iz področij farmacevtike in farmacevtske industrije, medicine, biotehnologije, prehrambene industrije, storitev in produktov za dobro počutje (well-being), IT aplikacij v zdravstvu.

Več: https://meetinitalylifesciences.eu/en/

Javni razpis– Konvertibilno posojilo za zagon inovativnih podjetij  Namen razpisa je zagotavljanje  kvazi-lastniškega financiranja za inovativna podjetja v semenski  fazi, ki  težko  dostopajo  do  financiranja  preko  komercialnih  bank  oz.  drugih klasičnih  oblik  financiranja.   Sklad tako spodbuja hitrejše  uvajanje  novih  tehnoloških dosežkov,  izumov  in  patentov  v  ekonomsko  izkoriščanje  (instrument  povezovanja znanstvenih institutov, mladih raziskovalcev, univerz, izumiteljev s podjetniško prakso). Višina odobrenih sredstev na posameznega vlagatelja je 75.000 EUR

Več: https://podjetniskisklad.si/sl/razpisi?view=tender&id=92