Sodelavca Službe za prenos znanja in tehnologij Univerze v Mariboru in raziskovalci Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo UM ter Fakultete za strojništvo UM smo se v okviru Konzorcija za prenos tehnologij iz JRO v gospodarstvo udeležili dogodka START:IP Matching day, ki se je odvil v četrtek 30. 01. 2020 na Tehniški Univerzi Dunaj.

Dogodek je bil organiziran s strani enega najboljših evropskih podjetniških inkubatorjev in sicer IniTS Universitäres Gründservices Wien GmbH. Dogodka smo se udeležili z namenom komercializacije izumov raziskovalcev Univerze v Mariboru.

Od prijavljenih 50 tehnologij je bilo za predstavitev na samem dogodku izbranih 17 tehnologij iz 5 srednjeevropskih držav (Avstrije, Madžarske, Češke, Poljske in Slovenije). Nastopa in srečanja z investitorji sta se iz Univerze v Mariboru udeležila:

prof. dr. Darko Goričanec z inovacijo: Proti podnebnim spremembam z inovativno tehnologijo visokotemperaturnega ogrevanja

Predstavljena tehnologija: Heat pump and cogeneration
Področje: Energija

doc. dr. Selestina Gorgieva z inovacijo: PERIDOCURE ™ – novi biomaterial za pomoč pri zdravljenju paradontoze

Predstavljena tehnologija: Peridocure
Področje: Medicinske naprave

Inovacije so bile odlično sprejete. Vsem udeležencem čestitamo in se veselimo novih inovaciji, ki jih bodo predstavili na dogodku naslednje leto.

Raziskovalca sta svoji tehnologiji predstavila potencialnim investitorjem in predstavnikom zainteresiranih podjetji. Predstavitev je potekala v obliki pet minutnega pitcha. Sledil je čas za postavljanje vprašanj in navezovanje stikov s potencialnimi investitorji. Obe tehnologiji sta poželi zanimanje s strani investitorjev in podjetnikov.

Udeleženci smo bili deležni tudi predavanja in okrogle mize, na kateri je sodeloval tudi Peter Alešnik, vodja Službe za prenos znanja in tehnologij Univerze v Mariboru.