DEMOLA vabi študente, da se pridružite strokovni skupini.

ODPRTI PROJEKTI

Lokalno pokroviteljstvo

Podprite lokalno! Kakšen bi lahko bil lokalni, alternativno financirani kulturni ekosistem?

Izziv: V središču Budimpešte se bo pojavil lokalni “center za umetnost in tehnologijo”. Poleg tega bo razvita digitalna platforma “Cultural Tinder”, ki podpira pobude za soustvarjanje. Cilj tega ekosistema je skupnost opolnomočiti z prizorišči in orodji za njeno ustvarjalnost, kar bo posledično povečalo dobro počutje, skupnost in razmišljanje ljudi naprej.. Kako bi lokalni pokrovitelji dobili občutek ponosa in dosežkov? Kaj spodbuja javni sektor k vključevanju? Kakšne koristi ima biti na kateri koli strani enačbe? Kako lahko tak ekosistem vpliva na same ustvarjalce?

Rok za oddajo prijave: 14. marec 2021

.

Ustvarjalni dotik

Ustvarjalnost ustvarja poslovno prednost. Kako jo izkoristiti vsak dan?

Izziv: Ustvarjalnost, mistična in iskana značilnost se pogosto obravnava kot rojena lastnost. V resnici je ustvarjalnost povsod okoli nas in sistematična izpostavljenost elementom, ki spodbujajo ustvarjalnost, močno spodbuja njen pojav v vsakdanjem življenju. Uspešna podjetja vsake toliko časa uporabljajo kreativnost za ohranitev svoje konkurenčnosti. Kateri fizični in duševni elementi, ki spodbujajo ustvarjalnost, so v takem konceptu nujni? Kako pritegniti osebje k spodbujanju ustvarjalnosti in omogočiti, da se vsakodnevno znanje redno izvaja? Kakšen je učinek vseobsegajočega ustvarjalnega prizadevanja na dobro počutje osebja, njegovo podobo in produktivnost, če bo uspešen?

Rok za oddajo prijave: 14. marec 2021

.

Kako bo živeti leta 2100?

Izziv: V svetu leta 2050 bodo tehnologije obnovljivih virov energije, ki so bile uporabljene le na omejenem številu krajev, postale običajne in bodo samoumevno uporabljene v našem vsakdanjem življenju. rezhiben svet, v katerem smo lahko samozadostni z energijo, ne da bi morali skrbeti za stroške ogrevanja in hlajenja, bo v bližnji prihodnosti postal resničnost. Kako se bo torej naše življenje spremenilo leta 2100? Kako se bomo torej soočili z energijo leta 2100? Morda bolj kot ga bomo uporabljali, boljše bo okolje in ustvaril se bo energetski cikel ter spremenile vrednosti in dojemanje energije. Razmislimo o “trenutnih energetskih problemih” in “prihodnjih energetskih možnostih”, tako da predvidimo prihodnjo energijo iz leta 2100.

Rok za oddajo prijave: 20. marec 2021

.

Kaj je resnično uspešna in trajnostna družba?

Izziv: Trenutno si ljudje po vsem svetu prizadevajo za skupen cilj: uresničitev” trajnostne “družbe. Pomeni družbo, ki ne uničuje zemeljskega okolja, ne uporablja preveč virov in omogoča prihodnjim generacijam, da še naprej živijo v miru in bogastvu na čudoviti zemlji. Na primer v bolnišnicah in domovih za ostarele je pomembno ohraniti občutek udobja. Z 3C SPIRIT za “Kontinuiteto”, “Ustvarjalnost” in “Izziv” razvijamo podjetje, ki zagotavlja čist in udoben okoljski prostor, sestavljen iz “zdravil” (medicinsko in socialno področje), hrane (zagotavljanje varne in varne hrane) in stanovanja (zdravo življenjsko okolje). Podjetje razvijamo tako, da zagotavljamo čiste in udobne okoljske prostore. Ali ne moremo v prihodnosti ustvariti boljše družbe z uporabo svojih virov, kot so naše tehnologije in omrežja, ki smo jih gojili do zdaj? Zakaj se nam ne pridružite pri ustvarjanju “resnično bogate trajnostne družbe” in uresničimo družbo, v kateri bi lahko vsi živeli v miru in sreči?

Rok za oddajo prijave: 20. marec 2021

.

Razišči več projektov

.

Kaj je DEMOLA?

Demola spodbuja soustvarjanje študentov, podjetij in visokošolskih ustanov.

Mehanizem sodelovanja je zasnovan na način, da podjetja pripravijo razvojne izzive, okrog katerih se oblikujejo interdisciplinarne projektne skupine študentov. Slednje pod vodstvom mentorjev iz visokošolskih ustanov ter mentorjev iz podjetij razvijejo rešitve. Oblikovane rešitve študenti predstavijo podjetjem, ki se lahko odločijo za uporabo rešitve v svojih proizvodnih oziroma poslovnih procesih. V preteklih letih se je v okviru Demole razvilo nekaj tako kakovostnih rešitev, da so jih podjetja dejansko vpeljala v svoje procese.

.

Za sodelovanje nam pišite na tto@um.si