Mreža EIT Food ponuja študentom, raziskovalcem in strokovnim sodelavcem številne priložnosti za izobraževanje in povezovanje zlasti na področju agroživilstva.

Oglejte si katere priložnosti in aktivnosti ponuja mreža EIT Food:

TeamUP program

Iščete tehnološkega ali poslovnega soustanovitelja, ki bi vam pomagal zgraditi vplivno agroživilsko zagonsko podjetje? Prijavite se na program TeamUp, poiščite pravega soustanovitelja, prejmite usposabljanje, svetovanje in financiranje od EIT Food!

Kaj je TeamUp?

TeamUp je program EIT Food, ki povezuje vodilne tehnologe z vrhunskimi poslovnimi strokovnjaki in jih podpira pri gradnji vplivnih agroživilskih podjetij.

Kdo se lahko prijavi na TeamUP program?

1. Vsi, ki imajo inovativne tehnološke ideje ali projekte v agroživilskem sektorju in potrebujejo soustanovitelja podjetja, da jim pomaga razviti posel (npr. raziskovalci, znanstveniki, podjetja v zgodnji fazi ipd.).
    Rok za prijavo inovatorjev: četrtek, 14. april 2022,

2. Podjetniki z znanjem in izkušnjami, ki pomagajo pri razvoju agroživilskih podjetniških projektov (npr. podjetniki, managerji, MBA itd.).

Rok za prijavo podjetniških strokovnjakov: petek, 3. junij 2022

Zakaj se pridružiti programu?

• Poiščite pravega soustanovitelja
  • Skupaj zgradite in razvijte vplivno agroživilsko zagonsko podjetje 🚀
  • Pridobite strokovno usposabljanje, svetovanje in dostop do mreže #EITFood
  • Prejemite štipendijo za 3 mesece in možnost pridobitve dodatnega financiranja s strani EIT Food💰
  • Ob koncu programa bo sledila predstavitev idej pred EIT food komisijo, ki bo za najbolj zanimive rešitve zagotovila finančno podporo v višini 40.000 evrov

Preberite več o programu in se prijavite zdaj!➡️ https://www.eitfood.eu/projects/teamup

Test Farms program

Potrebujete pomoč pri testiranju svoje ideje iz agroživilskega sektorja? Vključite se v program Test Farms, ki povezuje zagonska podjetja iz področja agroživilstva s kmeti, pri katerih lahko testirate svojo rešitev.

Zagonska podjetja s testiranjem pridobijo konkreten primer uporabe rešitve, ki ga lahko predstavijo investitorjem in lažje pridobijo financiranje. Preko Test Farms želi EIT Food spodbuditi hitrejši razvoj inovativnih agroživilskih rešitev.

Komu je namenjen program TestFarms?

Zagonskim podjetjem z inovativnimi rešitvami v agroživilstvu (prototip ali obstoječi izdelek), ki jih želite preizkusiti na polju, sadovnjaku ali kmetiji.

Kaj pridobite s programom TestFarms?

Brezplačna udeležba na programu in podpora pri pridobivanju finančnih sredstev. Povračilo potnih stroškov v višini 3.000 evrov.

Rok za prijavo: petek, 29. april 2022.

Več informacij o programu in prijava na: https://www.eitfood.eu/projects/test-farms

Program InnoWise Scale

EITFood skupaj z EIT Climate-KIC, EIT Digital in EIT Manufacturing iščejo 40 inovativnih zagonskih podjetij, podjetij v scaleup fazi, malih in srednje velikih podjetij, ki se ukvarjajo z novimi tehnologijami na področju obvladovanja pomanjkanja vode, v naslednjih sektorjih:

🔹hrana in pijača,

🔹kmetijstvo,

🔹komunalne storitve in infrastruktura ter

🔹predelovalne industrije.

Izbrana podjetja bodo sodelovala v projektu InnoWise Scale in se potegovala za različne nagrade:

• mesto: 12.000 €
  • mesto: 10.000 €
  • Posebna nagrada: 30.000 €

Prijave do: 26. aprila 2022

Več o programu in merilih za prijavo si preberite na: https://bit.ly/3u6aD9V (oz. priponki).

Challenge Lab 2022 – Izziv prehranske oskrbe starejših

Ali ste vedeli, da se v Sloveniji povečuje delež prebivalstva starejšega od 65 let in zmanjšuje delež delovno aktivnega prebivalstva? To nas postavljata pred nove družbene izzive. Posebej pomembni izzivi so povezani z zagotavljanjem ustrezne prehranske oskrbe starejših. izr. prof. dr. Aleš Kuhar, vodja EIT FOOD HUB Slovenija, je o izzivu Challenge lab 2022 povedal: »Da bi prispevali k boljšemu razumevanju in reševanju izzivov povezanih z večanjem deleža strešjih in prehranske oskrbe starejših EIT Food Hub Slovenija in Biotehniška fakulteta organizirata interaktivni hekaton, na katerem želimo povezati ter angažirane mlade, da bi s pomočjo poznavalcev tega področja iskali nove, originalne uvide v aktualne družbene probleme in se zraven zabavali.«

Kdo se lahko prijavi?

Študentji različnih fakultet, doktorski študenti, mladi raziskovalci, inovatorji, kreatorji novih idej ter vsi, ki vas zanima področje inovacij.

Opomba: Predhodno znanje ni potrebno. Metodo in način dela bomo predstavili na dogodku, zato predhodno znanje ni potrebno.

Zakaj se prijaviti?

• Pridobi super izkušnje pri reševanju realnih kompleksnih izzivov.
  • Sodeluj pri iskanju rešitev za boljši jutri.
  • Oblikuj idejo za ustanovitev lastnega podjetja na zelo aktualnem področju.
  • Nauči se kako povečati uspešnost pri razvoju podjetniške ideje.
  • Pridobi veščine v javnem nastopanju.
  • Spoznaj super ljudi, ki jih zanimajo aktualni družbeni problemi.
  • Poteguj se za privlačne nagrade.

Več informacij o poteku: https://bit.ly/37mLuyU

Kdaj? 22. 4., 6. 5. in 20. 5

Kje? Biotehniška fakulteta, Dvorana Janeza Hribarja (Jamnikarjeva 101)

Prijave do 20. aprila, na: https://forms.gle/2kw9ABJT1XHm8tky6