Vabimo vas na največji slovenski festival za grajenje inovacijske skupnosti in partnerstev med akademskim okoljem in gospodarstvom. Odvijal se bo na različnih prizoriščih v Ljubljani, Mariboru in Kopru z vizijo še naprej graditi močno inovacijsko skupnost, ki bo krojila prihodnost tehnoloških in družbenih rešitev.

Festival UNI.MINDS 2024 bo potekal med 14. in 22. oktobrom 2024. Udeleženci bodo lahko spoznali prebojne inovacije in najnovejše tehnologije fakultet in podjetij ter imeli priložnost za povezovanje z njimi. Ker bodo dogodki potekali po celotni Sloveniji, bodo organizirani tudi brezplačni avtobusni prevozi.

Program festivala:

• 14. 10. 2024 – Otvoritev na Fakulteti za upravo UL: Kako do večjega učinka raziskav na družbo? | Ekonomska fakulteta UL: Nadgradite svoje raziskave z Vedenjskim laboratorijem.
  • 15. 10. 2024 – Koper: Spoznajte prihodnost avtomobilskih in industrijskih tehnologij v podjetju Hidria. | Povezovanje tradicije in inovacij v oljkarstvu, Oljarna Lisjak.
  • 16. 10. 2024 – Biotehnološki vrh z Lekovim dnevom za raziskovalce in ogledom NIB-a.
  • 17. 10. 2024 – Maribor: Ogled inovativnih rešitev na Fakulteti za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo UM. | Marles – DOM24h, najbolj napreden montažni objekt v Sloveniji.
  • 22. 10. 2024 – Zaključek s podelitvijo Rektorjeve nagrade za najbolj inovativno idejo, Fakulteta za arhitekturo UL.

Za vse dogodke je potrebna prijava na spletni strani festivala, kjer si lahko preberete več o celotnem dogajanju. Število mest je omejeno, zato ne odlašajte in si izberite svoj dan znanosti in inovativnosti TUKAJ.

Organizatorji festivala so Pisarna za prenos znanja Univerze v Ljubljani, Služba za prenos znanja in tehnologij Univerze v Mariboru, Center za razvoj in prenos znanja Univerze na Primorskem ter SPIRIT Slovenija.

Festival poteka pod okriljem »Meseca znanosti«, ki ga podpira MVZI.

Glavni partnerji festivala so: farmacevtska družba Lek, Ljubljanski univerzitetni inkubator (LUI), Novartis, Oljarna Lisjak, Hidria, Marles in Nacionalni inštitut za biologijo.